Çarşambaspor’da kritik süreç

TFF 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden yeşil beyazlı ekip Çarşambaspor, deplasmanda karşılaşacak olduğu Erbaaspor maçı için Adapark Tesisleri’nde antrenman çalışmalarını sürdürüyor.

Geçen hafta kendi sahasında konuk ettiği yeşil-beyazlı ekip Çarşambaspor, Osmaniyespor maçında 2-0’lık mağlubiyet almıştı. Mağlubiyet sonrası Çarşambaspor, ara vermeden Adapark Tesisleri’nde deplasmanda uğraş edecekleri Erbaaspor maçına hazırlanıyor.

“Bunu telafi etmek zorundayız”

Kendi sahasında misafir ettiği Osmaniyespor müsabakasında 2-0’lık skorla mağlup geldikleri maçı değerlendiren Teknik Direktör Kenan Yelek, “Gerçekten iyi hazırlandık lakin maça iyi başlayamadık. Muhalif bizden daha iyi oynadı. Puan almayı çok istedi. Skor 0-0 iken oyuncu değişikli yapacakken ilk golü yedik. Ardından değiştirdik ama uzun zamandır sakat olan Aykut’u oyuna attık. Kendisi de sakatlandı, sezonu kapattı. Baya hazırdı, bir sıkıntısı da yoktu ama maalesef maç esnasında ayağıyla ilgili sıkıntı yaşadı. Skor 1-0 iken Kemal’in karşı karşıya kaldığı pozisyon vardı, kaçırdı. Onlar şampiyon geldiği için üzgünüz. Yenseydik yüzde 90 bu işi bitirirdik. Futbolcu kardeşlerimize de anlattık fakat olmadı. Hala Play-off’un içindeyiz. 5. sıradayız. Bunu telafi etmek zorundayız. İnşallah telafi ederiz” dedi.

“49 puan yapmış olsaydık dar olurduk”

Tahmini olarak, kalan son 3 maçı değerlendiren Teknik Direktör Yelek, “Puan durumumuz şuan 43. Bu puanı 49 yapmış olsaydık gizli olurduk. Osmaniyespor maçını almış olsaydık, oynayacak olduğumuz Erbaaspor maçını kaybetsek bir şey kaybetmezdik. İçerde Isparta maçını yendiğimiz süre Play-off’a kalma ihtimalimiz fazla yüksekti. Söylediğimiz tuttu lakin biz dediğimizi tutturamadık. Maçı alamayınca olmuyor” şeklinde konuştu.

“İyi bir takıma aleyhinde çaba edeceğiz”

Deplasmanda muhalif takım Erbaaspor ile karşılaşacakları maçta ekip kadrosu hakkında veri veren ve zorlu bir maç olacağını söyleyen Yelek, “Erbaaspor zorlu bir maç olacak gibi. İkinci devre 13-14 tane iyi oyuncu transferi yaptılar. Devre arası harcadıkları para, bizim şayet sezon her tarafında harcadığımız paranın daha fazlasını harcadılar. Çünkü kendileri düşme potasındaydı. Şu başlıca dek toplam 24 puan toplamışlar. Kendi sahasında mükemmel oynayan bir takım. İyi bir takıma aleyhinde mücadele edeceğiz. İnşallah puan veya puanlarla döneriz” ifadelerini kullandı.

“Çarşambaspor’un tarihinde yer edinmek için geldik”

Çarşambaspor’un takım kaptanı Oğuzhan Şimşek yaptığı sezon değerlendirmesinde, “Ilk Önce resmin bütününe baktığımızda bu sezonu ben çok başarılı buluyorum. Çünkü yeni bir takım. Her anlamda yeniliklerle başladığımız sezonda kendimce çok iyi şeyler başardık. Sezonu Play-off potasını kovalayarak devam ettik. Lakin son bir kaç haftadır ne yazık fakat avantajımızı kaybettik. Ama bunu telafi etmek için maça gideceğiz. Son 3 haftada tekrar ipler elimizde. Elimizden geleni yapacağız. Biz buraya yalnızca bir sezonu bitirmek için değil, gerçekten Çarşambaspor’un tarihinde yer elde etmek için geldik. Bunu olabilmek için çok şey başarmamız gerektiğini biliyoruz. Eğer nasibimizde varsa zaten onu yakalayacağız. Çaba etmeye devam edeceğiz. genellikle sezonu Play-off içinde bitirsek de bitirmesek de ben başarılı buluyorum. Çok güzel bir sezon geçirdik. Çok fazla eksiğimiz vardı, sakatımız vardı. Sezonun başından bugüne kadar burada tesislerde çalışan yönetici abilerimizi, hocalarımızı, teknik ekibimizi ve kendi futbolcu kardeşlerimi kutluyorum” biçiminde konuştu.

“Çarşambaspor’u 2. Lig’e taşımak istiyoruz”

Çarşambaspor’un başarılı forvet oyuncusu Serhan Yılmaz, “Çarşambaspor’u 2. lige taşımak istiyoruz” diyerek, “Sezona üstünlük parolası olmadan çıkmamıza rağmen iyi bir hava yakaladık. İlk devreyi bitirdik fakat ikinci devre gerek Kovid-19, lüzum sakatlıklar bizi birazcık sıkıntıya soktu. Hala takımda fazla eksiğimiz var. Her hafta test oluyoruz. Sonucun ne olacağını bilmeden bekliyoruz. Buna karşın yerimiz hala iyi, 5. sıradayız. Bu sırayı koruyarak Play-off potasında ligi bitirip inşallah şampiyon olup Çarşambaspor’u 2. Lig’e taşımak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Çarşambaspor’un, Çarşamba günü saat 15.00’te Erbaa İlçe Stadyumu’nda karşılaşacak olduğu Erbaaspor maçında, kart cezalısı Veysel ve Osmaniyespor maçında sakatlanan Kemal Sabri ve sezonu kapatan Aykut maç kadrosunda yer alamayacak. – SAMSUN

Çarşambaspor'da kritik süreç
Çarşambaspor'da kritik süreç
Çarşambaspor'da kritik süreç
Çarşambaspor'da kritik süreç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir