Canlı ihale yayınlarıyla 353 milyon lira belediyenin kasasında kaldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ‘şeffaf belediyecilik’ ilkesiyle canlı yayınlamaya başladığı ihalelerden yalnızca yol yapım işlerinden 353 milyon lirayı kasasında tuttu.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, göreve başlamasının ardındaki ‘şeffaf belediyecilik’ ilkesini hayata aşmak nedeniyle yapılan ihalelerin tümünü belediyenin sosyal ağ hesapları üzerinden canlı yayınlaması talimatı verdi. Büyükşehir Belediyesi, yapılan tüm ihaleleri, kendi internet sitesi öncelikle almak üzere Youtube, Twitter, Facebook ve İnstagram hesapları üzerinden eş zamanlı olarak yayınlamaya başladı. Havaların ısınmasıyla yoğun olarak yaptırmaya başladığı yol yapım ve yenileme işlerini canlı yayınlayan belediye, 10 ihalede 353 milyon liranın kasasında kalmasını sağladı.

“Tüm süreçler şeffaflıkla yürütülüyor”

Vali Karaloğlu yaptığı açıklamada, toplumun Diyarbakır’da yaşayan vatandaşın devletine, kurumlarına ve yönetenlere aleyhinde güven ile hak duygusunun arttırmak için şeffaflığa dikkat ettiklerini söyledi. Kent merkezi ile kırsalda son 7-8 ayda sathi kaplama ve sıcak asfalt almak üzere 10 öbür yol ihalesi yaptıkların anımsatan Vali Karaloğlu, ihalelerin toplam keşif bedelinin 753 milyon olduğunu dile getirdi. Vali Karaloğlu, yaptıkları bütün ihaleleri belediyenin hesapları üzerinden canlı yayınladıklarını vurgulayarak, “İhalelerin sonuçlanma rakamı yüzde 46 kırımla 400 milyon lira oldu. 353 milyon lira belediyenin kasasında kaldı. Bu para yeniden millete hizmet olarak farklı alanlarda, ihalelerde kullanılmak üzere belediyenin kasasında kaldı. Biz şeffaflıkla her şeyi vatandaşın gözü önünde yapmaya devam edeceğiz” dedi. – DİYARBAKIR

Canlı ihale yayınlarıyla 353 milyon lira belediyenin kasasında kaldı
Canlı ihale yayınlarıyla 353 milyon lira belediyenin kasasında kaldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir