Bozüyük’te kısıtlama denetimi yoğun bir şekilde devam ediyor

Bozüyük İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, 3 gün süreyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamındaki denetimlerini yoğun bir şekilde sürdürdü.

Polis ekipleri, ilçenin başlıca arterleri öncelikle edinmek üzere çoğu noktada denetimlere gün boyu devam ettiler. Araçlar ve yayalar üstünde yapılan denetimlerde sürücü ve yolcuların yolculuk izin belgeleri de kontrol edildi. Markete gitme bahanesiyle şehir turuna dönen market izninin suiistimal edilmemesi için market alışverişi noktasında hane halkından bir kişiye müsade verildi. Yeniden vatandaşların araçlarıyla ve yürüme mesafesi dıştan alışveriş yapmalarına izin verilmedi.

Denetimler esnasında kısıtlama kararına aykırı olarak hareket ettikleri saptama edilen vatandaşlar hakkında zabıt tutuldu. Sokağa çıkma kısıtlaması zarfında İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca kapalı olması gereken işyerleriyle alakalı kontrollerde belirli periyotlarda devam etti. Vatandaşların büyük oranda kısıtlama kararına uydukları görülürken cadde ve sokakların büyük çoğunluğu boş kaldı. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir