Boluspor’un 29 takvim Süper Lig gerçek dışı gelecek sezona kaldı

Boluspor, TFF 1. Lig’in bitmesine 3 hafta kala topladığı 38 puanla lige tutunmayı başarırken, 29 yıllık Süper Lig hayalini ise gelecek sezona bıraktı.

TFF 1. Lig takımlarından Boluspor’un 29 yıldır sürdürdüğü Süper Lig’e çıkma hayali ligin bitmesine son 3 hafta kala toplayabildiği 38 puanla gelecek sezona kaldı. 2020-2021 sezonuna Teknik Direktör Ahmet Taşyürek ile başlayan kırmızı-beyazlı ekip, 5 haftada aldığı 4 bozgun ve 1 beraberlik sonrasında teknik adam değişikliğine gitti. Taşyürek’in ayrılmasının peşinde antrenör arayışında takımın başında maça çıkan Boluspor Altyapı Koordinatörü Osman Nuri Işılar’la kırmızı-beyazlılar, 1 puan almayı başardı. Yeni teknik adam arayışını da kısa sürede sonlandıran Boluspor, Reha Erginer ile anlaşma sağladı.

Reha Erginer ile 36 puan toplandı

Boluspor’u 2014-2015 sezonunda da çalıştıran Reha Erginer, göreve geldiği günden itibaren takımla çıktığı karşılaşmalarda 36 puan toplayarak sezonun son 3 haftasında takımı ligde tutmayı garantiledi. Puan tablosunda 38 puanla 12’inci sırada yer alan Boluspor, çıktığı 31 maçta 11 başarı, 5 beraberlik, 15 bozgun yaşadı.

Süper Lig gerçek dışı devam ediyor

Bir dönem Türkiye’nin futbolcu fabrikası olarak anılan ve Süper Lig’de uzun yıllar çaba eden Boluspor, 1992 yılında küme düştü. TFF 1. Lig de 29 yıl her tarafında mücadele eden ve birçok kere play-off oynayan kırmızı beyazlı ekip, bu sezon da Süper Lig’e yükselmeyi başaramadı. – BOLU

Boluspor'un 29 yıllık Süper Lig hayali gelecek sezona kaldı
Boluspor'un 29 yıllık Süper Lig hayali gelecek sezona kaldı
Boluspor'un 29 yıllık Süper Lig hayali gelecek sezona kaldı
Boluspor'un 29 yıllık Süper Lig hayali gelecek sezona kaldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir