Bitlis kırsalında 12 odalı sığınak ele geçirildi

Bitlis kırsalında 12 odalı barınak ele geçirildi

BİTLİS – Bitlis kırsalında daha önceden teröristlerce kullanılan 12 odalı barınak ve fazla miktarda hayat malzemesi ele geçirildi.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, “Eren-11 Şehit Uzman Jandarma VI Kademeli Çavuş. Eyup FİDAN 2021-11” operasyonunun başlatıldığını bildirdi.

Açıklamada, “İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca yapılan incelemeler neticesinde; Bitlis Merkez Aşağıbalcılar Köyü kırsalında Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca araziye gizli yaşam malzemesi ve patlayıcı madde olduğu bilgisi gücenmiş, BTÖ mensuplarını bulmak, etkisiz hale getirmek, kullanmış oldukları barınak, barınak ve depoları imha etmek maksadıyla “Eren-11 Şehit Bilirkişi Jandarma VI Kademeli Çavuş. Eyup FİDAN 2021-11″ operasyonu başlatılmıştır. Işlem zarfında; Aşağıbalcılar Köyü kırsalında, 1 adet 12 odalı barınak, 10 adet büyük tüp, 1 adet minik tüp, 4 adet büyük batarya, 1 adet akü, Fazla miktarda hayat, giyim, mutfak ve tıbbi malzeme ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemeler Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı alınarak kanıt niteliği taşıyanlar muhafaza altına alınmıştır. Öteki malzemeler uygun yıkım edilmiştir. Sığınak ise kullanılmaz hale getirilmiştir. Emniyet güçlerimiz, bölge halkımızın da desteği ile rahatlık ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde operasyonlarını arttırarak, terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Bitlis kırsalında 12 odalı sığınak ele geçirildi
Bitlis kırsalında 12 odalı sığınak ele geçirildi
Bitlis kırsalında 12 odalı sığınak ele geçirildi
Bitlis kırsalında 12 odalı sığınak ele geçirildiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir