Binbir emekle yaşam bulan “70 Çizgi”, Türkiye’deki meşhur iş insanlarının yaşamlarını okuyucularla buluşturuyor

Türkiye’de ilk kez meslek dünyasına iz bırakan ve nesiller sonradan bile konuşulmaya devam edecek isimler, ’70 Çizgi’ kitabında bir araya geldi. Kitap için Gaziantep, Denizli, İzmir, Kahramanmaraş, Nevşehir, Kayseri, Malatya, Ankara ve Bursa almak üzere 20 şehir gezildi, 18 bin kilometre yol yapıldı.

İŞ İNSANLARININ HİKAYELEŞTİRİLMİŞ BİYOGRAFİLERİ YER ALIYOR

Çekimlerin 90 gün sürdüğü kitapta, Abdullah Kiğılı, Faruk Süren, Şükrü Avşar, Mehmet Büyükekşi, Erkan Güral, Gamze Cizreli gibi kendi alanlarında kayda değer başarılara imza atmış meslek insanlarının hikayeleştirilmiş biyografileri ve ilk defa okuyucuya sunulan siyah beyaz portreleri yer alıyor.

“AMACIMIZ İŞ DÜNYASINA BİR ANI BIRAKMAKTI”

Bosslife Media Yönetim Kurulu Başkanı Anıl Taşdemir, kitabın çıkış noktası hakkında ise şu açıklamalarda bulundu:

“İş dünyasına dair bu zamana değin çoğu proje üretildi. Bizim kitabın öteki mimarı resim sanatçısı Murat Arık ile yola çıkış amacımız, meslek dünyasına bambaşka sektörlerden damga vurmuş isimleri tek bir kitapta toplamak, onları siyah beyaz karelerle ölümsüzleştirmek ve Türkiye meslek dünyasına bir hatıra bırakmaktı. Okuyucular bir yana isimlerin, bugünlere nasıl geldiklerini öğrenirken bir yanlamasına siyah beyaz portrelerden o isimlerin yüzlerindeki detaylara, sessiz imgelere, yaşanmışlıklara tanık olacaklar.”

‘ÇİZGİ’ YAŞANMIŞLIKLARI İFADE EDİYOR

“70 Çizgi” projesindeki “çizgi” isminin, yaşanmışlıkları, hayatın izlerini ifade ettiğini bildiren Taşdemir, iş dünyasına yıllarca emek vermiş kişilerin başarı hikayelerini dinlemenin kendilerini beslediğini ve bu kitabın herkese ilham olacağını da sözlerine ekliyor. İsteyenler bununla birlikte YouTube’da Bosslife TV kanalı üzerinden kitaptaki isimlerin röportajlarını da izleyebilirler.

Binbir emekle hayat bulan 70 Çizgi , Türkiye'deki ünlü iş insanlarının yaşamlarını okuyucularla buluşturuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir