Benzer heyecan, benzer coşkuyla kutlanacak

Sokağa çıkmaları kısıtlanan çocukların bayram coşkusunu yaşayabilmeleri için mahallelerde 23 Nisan tırı dolaşacak. Her yıl dünyanın dört bir yanından gelerek Sarıyer’de şenlik havası estiren çocuklar ise bu yıl online olarak etkinliklere katılarak halk oyunları performanslarını sergileyecek.

Sarıyer Belediyesi, TBMM’nin açılışının 101. yılı ve 23 Nisan Ulusal Hakimiyet ve Çocuk Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı sebebiyle evlerinde kalan çocukları bu yıl da yalnız bırakmayacak. Sarıyer TV Youtube kanalında yayınlanacak programlarla eğlenceli süre geçirecek çocuklar, mahallelerine gelen 23 Nisan tırı ile bayram sevincini doyasıya yaşayacak. Şarkılarla, marşlarla görsel şölene dönüşecek kutlamalar, animatörlerin şovları ve palyaço gösterileriyle heyecanlı anlar yaşatacak. Bir hafta sürecek online program kapsamında cadde sanatçıları şarkılarını söyleyecek, dünyanın dört bir yanından programa katılacak çocuklar ise performanslarını yeniden Sarıyerliler için kilometrelerce uzak sergileyecek. Hem birbirinden eğlenceli tiyatro gösterileri de çocuklarla buluşacak.

12 ŞEHİR 12 ÜLKE

Her sene 23 Nisan kutlamaları kapsamında yüzlerce çocuk Sarıyer’de misafir edilir, bir hafta süren kutlamalarda bölgesel kıyafetlerini giyen çocuklar ilçede şenlik havası estirirdi. Bu yıl 12 ülke ve 12 şehirden kutlamalara online gösterileriyle katılacak çocuklar, birlik ve beraberliklerini tüm dünyaya duyuracaklar. Türkiye’den; Hakkari, Tekirdağ, Sivas, Burdur, Hatay, Edirne, Diyarbakır, Erzurum, Van, Aydın, Artvin ve Gaziantep’in katılacağı şenlikte; Çin, Endonezya, Kosova, Kıbrıs, Arjantin, Bulgaristan, Romanya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan ve Ukrayna’da yer alacak. Programın açılışını Sarıyer Belediyesi Ağırlama Sanatları Topluluğu Çocuk Grubu yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir