Belarus asıllı avukatın hayatı, hiç tanımadığı bir şahsın tacizleriyle kabusa döndü

Belarus asıllı avukat Maryia Konak (36), hayatında hiç görmediği Adana’da yaşamış Mustafa U.’nun telefon ve mesajlarıyla taciz ve hakaretlere uğruyor. Maryia Konak 6 aydır devam eden tacizler sebebiyle savcılığa 3 kez şikâyette bulundu.

“SUÇLARINI İNKAR EDİYOR”

Sabah’ın haberine kadar, Konak son olarak İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği şikayet dilekçesinde, “11-12 Ekim 2020’de şüpheli gece saatlerinde telefonuma hakaret ve tehdit içerikli mesajlar attı. O dönemde şikâyetçi oldum. Kesin Olmayan savcılığa gidip işlediği suçları red ederek açıklama verdi. 14 Nisan 2021’de sabahleyin 04.14’te bu kez başka bir göstermelik baştan yazmaya başladı” dedi.

Belarus asıllı avukatın hayatı, hiç tanımadığı bir şahsın tacizleriyle kabusa döndü

“ABLAMIN EN YAKIN ARKADAŞI”

Kararsız Mustafa U.’nun 19 Nisan’da gönderdiği mesajında da şikayeti bölge savcı T.Y.’nin ablasının arkadaşı olduğunu ve dosya ile özel olarak ilgilendiği iddiasında bulundu. Mustafa U. mesajında, “Savcı ablamız sağolsun. Karşısına aldı. Kola, çay ısmarladı. Ablamın en yakın arkadaşı vallahi billahi. Dosyamız ile özel olarak ilgileneceğini söyledi. Ablamın kankası savcı T., ‘İstediği dek avukat olsun. Ben onu hizaya getiririm’ diyor” diye yazdığı anlaşıldı.

Belarus asıllı avukatın hayatı, hiç tanımadığı bir şahsın tacizleriyle kabusa döndü

115 KERE ARADI

Değişken Mustafa U.’nun kendisini 14- 23 Nisan aralarında 9 gün her tarafında 115 kere arayarak taciz ettiğini anlatan Maryia Konak, “Ben İzmir Barosu’na açıklanmış saygılı ve Türk milletine hizmet eden bir avukatım. Bu stil ırkçı, hakaret, tehdit ve psikolojik şiddete giren yazışma ve söylemler oldukça alçaltıcı. 9 günde beni 115 kez arayarak kışkırtma ediyor. Bu süreçte yaşadığım psikolojik güç aile hayatıma da yansıdı. Gece gündüz daima farklı numaralardan beni taciz ediyor. Engelliyorum diğer bir hattan arıyor. Numaramı uygun olmayan sitelerde paylaşacağı biçiminde tehditte bulundu. Avukat olduğum için tanımadığım numaraları da cevaplamam gerekiyor. Bu şahıs yüzünden işimi yapamaz hale geldim. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na bir defa daha kabahat duyurusunda bulundum. Umarım bu şikayetin arkasından taciz mesajları ve aramaları kesilir” diyerek isyan etti.

Belarus asıllı avukatın hayatı, hiç tanımadığı bir şahsın tacizleriyle kabusa döndü
Belarus asıllı avukatın hayatı, hiç tanımadığı bir şahsın tacizleriyle kabusa döndüBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir