Batman’da sıhhat çalışanlarına hücum: Hemşirenin parmaklarını kırdılar

Batman’da filyasyon ekibinde bulunan sıhhat çalışanlarına hasta yakınları saldırdı. Saldırıda bir hemşirenin el parmakları kırıldı.

Batman İl Sağlık Durumu Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 19 Nisan 2021’de saat 18.00 sıralarında Hilal Mahallesi’nde bulunan bir evde korona virüs testi pozitif meydana çıkan hasta ve yakınlarına muayene, çare hizmeti sunmak için giden filyasyon ekibinin sözlü ve fiili saldırıya uğradığı belirtildi. Açıklamada, “Ekipte yer alan doktor, hemşire ve sürücü, hasta yakını kadar sözlü şiddete uğramış, ekipteki hemşire ise fiziki olarak darp edilmiş ve el parmağı da kırılmıştır” denildi.

Sıhhat çalışanlarına yapılan saldırıyı kınayan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, “Sağlık Durumu hizmetleri halk adına sürekli sunulan özellikli bir hizmettir. Sağlıkta baskı aynı zamanda ulus yararına karşı yapılmış bir eylemdir. Dolayısıyla sıhhat çalışanına baskı topluma aleyhinde utanç verici bir eylemdir. Her zorluğa karşı görevini en iyi şekilde sunma gayretiyle çalışan ve hedefi sadece hastalara yardımcı olmak olan sağlık çalışanlarımıza yönelik sözlü ve somut atak bizleri derinden üzmüştür. Sağlık Durumu çalışanlarına yönelik fena laf, uygunsuz muamele ve zor uygulanmasını tüm toplum olarak el birliği ile ortadan kaldırmalıyız. Bu tür saldırıların en asgarisinin dahi gereğini gerçekleştirmek için müdürlük olarak konunun ardına kadar takipçisi olacağız. 7 gün 24 saat Batman halkına canları pahasına sağlık hizmeti sunan bütün sıhhat çalışanlarımıza, Batman halkının bugüne değin olduğu gibi bundan sonradan da desteklerini esirgememelerini ve şifa veren ellere sahip çıkmalarını diliyorum” dedi.

(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir