Başkan Dinçer: “Tekrar Tekrar görevimizin başındayız”

Aksaray Belediye Başkanı Cihan Dinçer, dün iftar saatinden anında sonra şehir halkı içme suyu asıl şebeke hattında meydana gelen arızanın hemen müdahale edildiğini belirterek, her zaman görevlerinin başında olduklarını söyledi.

Aksaray’da dün iftar saatinden sonradan kent içme suyu belli başlı şebeke hattında arıza meydana geldi. Bunun üstüne belediye ekipleri hemencecik harekete geçerek arızaya müdahale ederken Belediye Başkanı Cihan Dinçer de gece yarısını bulan müdahale çalışmalarının her aşamasını yakından peşine düşüp takip etti. Şehir halkının su kesintisinden etkilenmemesi için su patlağının meydana geldiği noktada ayrıntılı bir alıştırma yapıldığının altını çizen Başkan Dinçer, “Şehrimiz için süre dilimi fark etmeksizin 7/24 görevimizin başındayız” ifadelerini kullandı.

Şehrin içme suyu temini karşılayan esas şebeke güzergahının Hamidiye Alaca Mahallesi bağlantı hattında, iftar saatinde anında sonra meydana gelen arızaya Aksaray Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri derhal müdahale etti. Belediye Başkanı Cihan Dinçer, asıl şebeke hattının patlak verdiği noktaya gelerek arızanın boyutunu uygun inceledi. Ekipler, patlak oluşan bölgede kapsamlı bir alıştırma başlatarak arızanın meydana geldiği ana hat borusunu tamir etti. Müdahale sürecinin anında ve vaktinde yapılarak arıza boyutunun büyümesinin engellendiğini açıklayan Belediye Başkanı Evren Dinçer, çalışmaya katılan belediye personellerini tek tek tebrik etti.

Su kesintisi olmadan arıza giderildi

İftar saatinden başlayarak gece yarısını bulan müdahale çalışmalarının her aşamasını yakından peşine düşüp takip eden Belediye Başkanı Âlem Dinçer, “Personellerimizin özverili çalışmasıyla şehrimiz su kesintisinden etkilenmeden arıza giderildi” biçiminde konuştu. Aksaray Belediyesinin günün her saatinde görevi başında olduğunu söyleyen Başkan Dinçer, su patlağına müdahale zamanlamasına uyarı çekerek “Hamidiye Alaca bölgesinden geçen şehrimizin başlıca şebeke su hattında meydana gelen arızaya ekiplerimiz bütün vaktinde müdahale ederek arızanın daha artı büyümesi engelledi. Patlak veren nokta esas hat olduğu için su basıncını göz önüne aldığımızda bu denli büyük ve kayda değer bir çalışmayı su kesintisi yapmadan gerçekleştirdik. Ayrıca şehrimiz susamış kalmadı hem de hiçbir vatandaşımız kesintiden etkilenmedi” diye konuştu. – AKSARAY

Başkan Dinçer: Her zaman görevimizin başındayız
Başkan Dinçer: Her zaman görevimizin başındayız
Başkan Dinçer: Her zaman görevimizin başındayız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir