Başkan Demir: “Durmak değil”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, hafta sonu mesaisinde yapılan yatırımları ve devamlı projeleri yerinde inceleyerek veri aldı. “Durmak yok” diyen Başkan Demir, “Tek gayemiz, altyapıdan üst yapıya dek Samsun’u vizyon kent haline getirmek” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, hafta sonu kurmaylarıyla birlikte bazı ziyaret ve incelemelerde bulundu. Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’ni, Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi ve Kıran Mahallesi’ndeki kentsel değişim projesini yerinde inceleyerek yapılan çalışmalar hakkında data alan Başkan Demir’e, Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Yıldız ile Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ali Tulumen de eşlik etti.

‘Çevre Dostu Samsun’ sloganıyla hareket eden Büyükşehir Belediyesi, katı atıktan, kanalizasyona, hava ve şamata kirliliğine kadar çevreye hasar veren tüm unsurların olumsuz etkilerini ortadan kaldırmaya karşın yatırımları hayata geçiren Başkan Mustafa Demir, toplanan atıklarla günlük 30 bin evin enerji ihtiyacını karşılayabilecek enerjinin üretildiği Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’nde incelemelerde bulundu. Ortaya çıkan ısı ile günde 90 ton temizleme çamurunun kurutulmasını sağlayarak atıktan türetilmiş yakacak olarak her yerde değerlendirilen tesisle, insan, şehir ve tabiat dengesini en ideal şekilde gözettikleri ifade eden Başkan Mustafa Demir, “Sıfır Atık Projemiz zarfında toplanan bütün atıklar kategorilerine göre ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılacak” ifadelerini kullandı.

Daha sonradan Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’ni ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, buradaki incelemeler hakkında data aldı. Ardından inşaatı devam eden Kıran Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm çalışmalarını uygun inceleyen Başkan Demir, “1404 ev ve 37 iş yerinin yanı sıra dini tesis, spor ve çocuk oyun alanlarının yer alacağı Kıran Mahallesi’nde modern binalar yükseliyor, şehirsel dönüşüm çabucak sürüyor. Şehrimize yeni bir bedel modern bir vizyon kazandırıyoruz. Somut dönüşümü kültürel, hesaplı ve sosyal dönüşümle birlikte tasarlıyoruz” sözlerine yer verdi. – SAMSUN

Başkan Demir: Durmak yok
Başkan Demir: Durmak yok
Başkan Demir: Durmak yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir