BALIKESİR – Sanatkâr Ali Ekber Çiçek, vefatının 15’inci yılında kabri başında anıldı

Türk Halk Müziği ve TRT sanatçısı Ali Ekber Çiçek’in vefatının 15’inci yılı dolayısıyla Balıkesir’in Edremit ilçesindeki kabri başında kutlama etkinliği yapıldı.

Tahtakuşlar Mahallesi’nde Edremit Belediyesince düzenlenen programda konuşan CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Türkiye için kayda değer bir gönül insanı olarak nitelediği Çiçek’i hürmet ve minnetle andığını belirtti.

Edremit Belediye Başkan Vekili Hasan Ülger de Ali Ekber Çiçek’in Türk Millet Müziğine 400’e yakın eser bıraktığını, müziğiyle, sözleriyle, yazdığı eserlerle manâlı bir yere sahip olduğunu dile getirdi.

Ali Ekber Çiçek’in kızı, Türk Ahali sanatçısı Ebru Çiçek de gazetecilere yaptığı açıklamada, babasının çok özel bir insan olduğunu söyledi.

Çiçek, kendisinin, babasının büyük hayranı olduğunu belirterek, “pek yoğun duygular içindeyim. koskocoman bir ağırlık taşıdığımı biliyorum. Çok kıymetli bir müzik insanının evladı olduğumu biliyorum. Onun evladı olduğum için fazla gururluyum, asalet duyuyorum.” dedi.

TRT İzmir Radyosu sanatçılarından Cengiz Özkan, Ali Ekber Çiçek’in büyük bir taşıyıcı, anlatıcı ve bir kültürün önemli taşlarından biri olduğunu açıklama etti.

Yöresel halk müziği sanatçısı ve Ali Ekber Çiçek’in yakın arkadaşı Adil Asker Yıldız da merhumun, evrensel kişiliğiyle herkese ışık olmaya çalışan bir birey olduğunu dile getirerek, “Hepimizin hocasıydı, çok özlüyoruz. Onun yeri asla doldurulamaz, dostluğu katiyen doldurulamaz.” diye konuştu.

Çiçek’in kabrine karanfil ve güller bırakan, dua eden katılımcılar, etkinliğin sonunda sanatçının bir türküsünü seslendirdi.

BALIKESİR - Sanatçı Ali Ekber Çiçek, vefatının 15'inci yılında kabri başında anıldı
BALIKESİR - Sanatçı Ali Ekber Çiçek, vefatının 15'inci yılında kabri başında anıldı
BALIKESİR - Sanatçı Ali Ekber Çiçek, vefatının 15'inci yılında kabri başında anıldı
BALIKESİR - Sanatçı Ali Ekber Çiçek, vefatının 15'inci yılında kabri başında anıldıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir