Bakan Soylu’dan bayrağı öpen çocuklara sürpriz

Bakan Soylu’dan bayrağı öpen çocuklara sürpriz

BATMAN – Batman’ın Hasankeyf ilçesinde Türk bayrağını öpüp anlına koyan çocuklara ilçe Kaymakamı Şenol Öztürk kadar tablet ve Türk bayrağı hediye etti. Kaymakam Öztürk, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla çocukları geziye göndereceklerini söyledi.

Batman’ın Hasankeyf ilçesinde yaşayan Mustafa Saruhan ve Hümeyra Kâinat isimli kuzenlerin mektep dönüşü ilçe güvenlik müdürlüğü duvarına asılı bulunan Türk bayrağını öpmesi güvenlik kamerasına yansıdı. Sancak sevgisini gösteren görüntüler kısa sürede yayıldı. Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk, herkesi duygulandıran bayrak sevgisini bildiren kuzenlere tablet ve Türk bayrağı hediye etti.

İçimizden geldi bayrağı öpmek

Bayrağı öpen Mustafa Saruhan, “Kuzenimle okuldan dönüyorduk. Emniyetin önündeki bayrağın önüne geldik. Türk bayrağını öptük. Polis haftası olduğunu biliyorduk. İçimizden geldi bayrağı öpmek fazla mutlu olduk. 2 polis bizi emniyete getirdi. Komiser bize hediyeler verdi tüm polislere teşekkür ediyoruz” dedi.

Bayrağı öperken duygulandık

Hümeyra Kâinat ise “Benle kuzenim eve doğru gidiyorduk. Duvara aslı Türk bayraklarını gördük onları öptük. Bayrağı öperken duygulandık fazla sevindik. Evimize polisler geldi bizi emniyete getirdiler. Emniyete bize hediye verdiler. Tüm polislere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İki gün önce görüntülerin emniyet kameralarına yansıdığını bildiren Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk, “Tabi görüntüler o kadar doğal öyle dürüst görüntüler ama bir Türk evladı olarak bu görüntüleri izleyip de etkilenmemek mümkün yok. Biz de dün itibarıyla ayrıca arkadaşlarımıza talimatlar verdik dedi oysa bu kardeşlerimizi anında bulalım, dün Hümeyra ve Mustafa kardeşlerimizle bir araya geldik, kıymetli ailelerine de birlikte onları bu davranışlarından ötürü tebrik ettik, ailelerini tebrik ettik. daha sonra alt İçişleri Bakanımızın her konudan farkında olan olduğu gibi veri sahibi olduğu gibi duyarlı olduğu gibi bu konudan da farkında oldular ve bizlere anında talimatları oldu. Mustafa ve Hümeyra kardeşimizi ülkemizin ulusal birliği beraberliği ve bağımsızlığını temsil eden amblem mekanların gezdirilmesi hususunda çok yakın bir zamanda gerçekleştireceğiz. giderken ben bir kez daha bu örnek davranışlarından ötürü her iki kardeşimize ve değerli ailelerini tebrik ediyorum, bütün çocuklarımıza örnek olacaktır, bu davranışları teşekkür ediyor tebrik ediyor” biçiminde konuştu.

Bakan Soylu'dan bayrağı öpen çocuklara sürpriz
Bakan Soylu'dan bayrağı öpen çocuklara sürpriz
Bakan Soylu'dan bayrağı öpen çocuklara sürpriz
Bakan Soylu'dan bayrağı öpen çocuklara sürpriz
Bakan Soylu'dan bayrağı öpen çocuklara sürpriz
Bakan Soylu'dan bayrağı öpen çocuklara sürpriz
Bakan Soylu'dan bayrağı öpen çocuklara sürprizBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir