Ayvalık “Tam Kapanma” öncesinde doldu taştı

Ayvalık “Bütün Kapanma” öncesinde doldu taştı

BALIKESİR – Türkiye 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’da başlayacak olan ve 17 gün sürecek tam kapanma sürecine hazırlanırken, tam kapanma öncesi büyük kentlerden Ayvalık’a adeta akın oldu.

Ülke genelinde uygulanacak 17 günlük ‘tam kapanma’ öncesi büyükşehirlerde kalmak istemeyip, Ayvalık’ı seçim edenler, öğle saatlerinden itibaren ilçeye giriş yapmaya başladı. 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek bütün kapanma dönemini fırsat haberdar olan yazlıkçılar ve yerli turistler, Ayvalık’a akın etti.

Bölgede trafik yoğunluğu ise drone ile havadan görüntülendi. Muhtemel yoğunluğu tahmin eden ekipler de ilçe girişinde güvenlik önlemi aldı. Trafik, zaman zaman trafik durma noktasına gelirken, uzun vasıta kuyrukları oluştu. İstanbul, Ankara, Bursa, Manisa ve İzmir plakalı araçların pozitif olması ise dikkat çekti. Ayvalık merkezin yanı sıra Cunda Adası, Sahilkent Mahallesi, Sarımsaklı ve Altınova’da da aynı yoğunluktan nasibini aldığı öğrenildi.

Tam kapanma süreci öncesinde Ayvalık’a yoğun nüfus artışı ile ilgili gazetecilere açıklamalarda yer alan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, bütün kapanma sürecinin açıklanmasının hemen akabinde Ayvalık’ın bilhassa yazlıkçılar göre yoğunlaşmaya başladığını belirtti.

Başkan Ergin, “Bugün ise bu yoğunluğu ilçemizin trafik akışı, çarşıdaki kalabalıktan da net olarak görebiliyoruz. Fakat sahiden bütün kapanma sürecinin bir tatil olarak değil, pandemiye aleyhinde alınan çok manâlı bir önlem olarak algılanması lüzumlu. Bugün ülkemizde diğer kentler pandemiyle nasıl boğuşuyorsa, Ayvalık’ta benzer şekilde pandemiye aleyhinde mücadelesini sürdürüyor. Bu yüzden de Ayvalık’ta yazlığı olan ve diğer kentlerden gelen vatandaşlarımızın bu 17 günlük bütün kapanma sürecini bir tatil olarak görüyorlarsa, koskocoman bir yanılgının içindedirler.” dedi.

“Bütün kapanma süreci ile ilgili bütün hazırlıklarımızı yaptık”

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan kadar açıklanan bütün kapanma sürecini, tam anlamıyla kullanmak zorunda olduklarının altını çizen Mesut Ergin, “Gerek Ayvalık Kaymakamlığı, gerekse Ayvalık Belediyesi olarak bizler bunun sorumluluğunun farkındayız. Halkımızdan, açıklanan bütün kapanma süreci ile ilgili kurallara harfiyen uymasını rica ediyoruz. Alt bütün bu kurallarla birlikte maske-uzaklık ve sosyal uzaklık, kuralından da katiyen imtiyaz vermemelerini bekliyoruz. Biz Ayvalık Belediyesi olarak bu yaşanacak bütün kapanma süreci ile ilgili bütün hazırlıklarımızı yaptık. Bu süreçte hizmetlerimizin aksamaması için de tedbirlerimizi aldık. Temizleme hizmetlerimizden tutun da tüm aşevi ve sosyal yardımlar konusunda da çalışmalarımız artarak devam edecek. Bu kapsamda Ayvalık halkımız ve yazlık evlerine gelen tüm vatandaşlarımızdan bütün kapanma sürecinde kuşkusuz evlerinden dışarı çıkmasınlar. Bir telefonla biz halkımızın hemen yanına olacağımızdan hiç kimsenin en ufak şüphesi olmasın” diye konuştu.

Ayvalık Tam Kapanma öncesinde doldu taştı
Ayvalık Tam Kapanma öncesinde doldu taştı
Ayvalık Tam Kapanma öncesinde doldu taştı
Ayvalık Tam Kapanma öncesinde doldu taştı
Ayvalık Tam Kapanma öncesinde doldu taştı
Ayvalık Tam Kapanma öncesinde doldu taştı
Ayvalık Tam Kapanma öncesinde doldu taştıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir