Atakum Belediyesi’nden bütün kapanmada ulaşım ve sipariş desteği

Atakum Belediyesi’nden bütün kapanmada ulaşım ve sipariş desteği

Başkan Deveci: “Bütün imkanları seferber ettik”

SAMSUN – Sokağa çıkma kısıtlamaları baştan başa eczane, market sipariş hizmeti ile yurttaşların sıhhat kuruluşlarındaki randevularına ulaşım sağlayan Atakum Belediyesi, bütün kapanma döneminde de desteğine devam ediyor. Belediye ekiplerinin kentte her gün onlarca yurttaşın ihtiyacına yetiştiğini söyleyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Atakum Belediyesi’nin bütün imkanlarını yurttaşların mağduriyet yaşamamaları için seferber ettik” dedi.

Pandemi dönemi başlangıcında Türkiye’de ilk kez lokal yönetimler aralarında Atakum Belediyesi’nin hayata geçirdiği, korona virüsünden korunmak nedeniyle evlerinde kalan yurttaşlara yönelik eczane, market sipariş hizmeti ve yeniden sokağa çıkma kısıtlamalarında başlatılan yurttaşların sağlık durumu kuruluşlarına ulaşım desteği bütün kapanma döneminde de devam ediyor.

Evden çıkmadan ihtiyaçlar karşılanıyor

Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi ekipleri 0552 963 02 29 numaralı WhatsApp hattına ulaştırılan taleplerin market ve eczane sipariş listesini alıyor. İhtiyaç duyulan ürünler, 65 yaş üzeri, gebe ve dezavantajlı gruptaki yurttaşların adresine kapıda ödeme seçeneği ile teslim ediliyor. Hizmetten faydalanabilme koşullarını içeren Atakumlular Pazar günleri hariç 10.00-16.00 saatleri aralarında sipariş hizmeti ile evlerinden çıkmadan ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Kısıtlamalar her tarafında devam edecek

Atakum Belediyesi, bütün kapanma döneminde aşı ya da hastane randevusu olan 65 yaş üstü, dezavantajlı gruptaki Atakumlular için ulaşım desteği de sağlıyor. Randevu ve HES kodu bilgilerini Atakum Belediyesi’ne ulaştıran yurttaşlar, belediyenin araçları ile ikametlerinden alınıp aşı veya tetkik ardından geri bırakılıyor. Bütün kapanmanın ilk günlerinde onlarca yurttaşı sağlık kuruluşlarına taşıyan Atakum Belediyesi, uygulamayı sokağa çıkma kısıtlamaları her tarafında sürdürecek. Atakumlu yurttaşlar, 1 (bir) gün evvelden aşı veya hastane randevu bilgilerinin E-Nabız veya SMS üzerinden dargın ekran görüntüleri ile HES kodlarını 0552 963 02 29 numaralı WhatsApp hattına adresleriyle birlikte iletmeleri halinde uygulamadan faydalanabiliyor. Vasıta programlamasının dürüst yapılabilmesi için ise 1 (bir) gün evvelden bildirilmeyen talepler kabul edilemiyor. Yurttaşlar, Pazar günleri hariç 10.00-16.00 saatleri arasında ulaşım desteği alabiliyor.

“Mağduriyete engel olmaya çalışıyoruz”

Son bir yıldır olduğu gibi, ilk defa yaşanan tam kapanma döneminde de Atakum Belediyesi’nin bütün imkanlarını yurttaşların mağduriyet yaşamaması için seferber ettiğini söyleyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Korona virüsü pandemisi sürecinin başından bu yandan uygulamaya aldığımız çalışmalarımızın amacı defalarca yurttaşımızın hayatına azıcık olsun rahat katmaktı. Atakum’un bu dönemde var olan dayanışma ruhu kat be kat arttı. Ayrıca Atakum Belediyesi, Atakumlularla ayrıca de Atakumlular, belediyesi ile müthiş bir dayanışma örneği gösterdi. Atakum Belediyesi olarak bu gibi uygulamalarla komşularımızla ayrıca mağduriyetlerine engel olmaya ayrıca de yüzlerinde küçük bir gülüş oluşturmaya çalışıyoruz. Aşı ya da hastane randevusu olan komşularımıza ulaşım desteği karşılamak ve komşularımızın market ve eczane ihtiyaçlarına tutmak bunlardan bazıları. Büyük bir titizlikle bütün taleplere cevap vererek Atakumluların yanında oluyoruz. Bu uygulamaları aylar önce hayata geçirmiştik ve çoğu komşumuza da katkı maddesi sağladık. Bütün kapanma döneminin sonuna dek ya da bir daha yaşamayız temennisiyle tüm sokağa çıkma kısıtlamaları boyunca Atakumlularla dayanışmamız devam edecek. Tam kapanma sürecinin korona virüsü yenmemizde üstünlük sağlamasını ve bir lahza önce normal jurnal yaşamımıza dönmemizi diliyorum. Atakumlulara bir defa daha, virüsün yayılımını alıkoymak için tam kapanma tedbirlerine harfiyen intibak çağrısı yapıyorum” ifadelerini kullandı.

Atakum Belediyesi'nden tam kapanmada ulaşım ve sipariş desteği
Atakum Belediyesi'nden tam kapanmada ulaşım ve sipariş desteği
Atakum Belediyesi'nden tam kapanmada ulaşım ve sipariş desteği
Atakum Belediyesi'nden tam kapanmada ulaşım ve sipariş desteğiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir