Arkadaşlarına kızdı, otomobilini bırakıp traktör aldı

Manisa’da arkadaşlarının sürekli kendisinden otomobilini istemesine kızan 30 yıllık kuaför İsmail Alak, otomobilini bırakarak, 220 bin liraya satın aldığı traktör ile işe gidip gelmeye başladı. Şehir merkezinde traktörle gezmesi nedeniyle fazla uyarı çektiğini anlatan Alak, kendisiyle sıkça fotoğraf çekinildiğini söyledi.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde kuaförlük yapan İsmail Alak (41), arkadaşlarının kesintisiz kendisinden otomobilini istemesine karşı garip bir çözüm buldu. Çocukluğundan beri meslek makinelerine olan düşkünlüğü sebebiyle 220 bin liraya traktör satın alan Alak, ayrıca çocukluk hayalini gerçekleştirdi keza de yaşadığı mağduriyetin önüne geçti. Arkadaşlarının kesintisiz otomobilini istemelerinden nedeniyle kendisine traktör aldığını belirten İsmail Alak, “Çocukluğumdan beri benim meslek makinelerine hayranlığım vardı. Hep meslek makinesi kullanmak istemişimdir. Bir otomobilim var oysa kapının önünde göremiyorum. En iyisi tek şahsiyet, sadece kendimin kullanabileceği bir araç alayım diye düşündüm. Bir meslek makinesi elde etmek istedim ve traktör aldım. Derhal otomobil ve motosikleti evin önünde bırakıyorum, traktörle işe gidip geliyorum. Bu dertten de kurtulmuş oldum. Sonuçta ben esnaf olduğum için çevrem de geniş, yüzümüz de yumuşak. Dost, bir yere gidip gelmek için otomobili alıyor ama benim ihtiyacım olduğunda otomobili bulamıyorum. Bir hastaneye, hasta tıraşına gideceğim süre otomobilimi bulamıyorum. En iyisi dedim oysa bir iş makinesi alayım, bunu kimse istemez. Daha kimse istemedi çok şükür. Kent içinde park yeri problemim ortadan da kalktı” dedi.

“BURADA PARK HALİNDE DURURKEN BİLE FOTOĞRAFINI ÇEKİYORLAR”

Trafikte traktörüyle çok dikkat çektiğini ifade eden Alak, “Çok uyarı çekiyor. Birçok birey de durduruyor, kendi traktörü gibi resim çekilip hikayesine atanlar oluyor. Burada park halinde dururken bile fotoğrafını çekiyorlar. Çok alaka görebilen bir traktörüm oldu. İnşallah Allah tüm çiftçilerimize de gönlüne tarafından bir traktör verir” ifadelerini kullandı.

Traktörle işe gidip gelmenin çok şen olduğunu vurgulayan Alak, “Bundan Böyle park problemi de yok, ayrıca çokta ilgi gördü. Zaten çocukluğumdan beri iş makinalarına düşkünlüğümden vazgeçemedim, bunu sahada da büyütmek istedim. Arkadaşlarımdan da anahtarı ver de şuraya buraya gidip geleyim diyen de olmuyor, istediğim süre istediğim yere gidip geliyorum. Traktör 80 kilometreye kadar sürat yaptığı için problem değil, ben memnunum. İyi ama almışım” dedi.

(Önder Aydınlatılmış – Aykut Yeniçağ/İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir