ANTALYA’DA TAM KAPANMADA SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Antalya Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan bütün kapanmada, yiyecek bulmada sıkıntı yaşamamaları için sokak hayvanlarına mama desteği sağlıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle uygulanan tam kapanma döneminde sahipsiz hayvanların beslenme ve sağlığına karşın her türlü tedbiri aldı. Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü ekipleri, bütün kapanma döneminde gıda sıkıntısı yaşamamaları için cadde hayvanlarına mama ve su desteği sağlıyor. 70 NOKTADA BESLEME Yükümlülük alanındaki park ve mesire alanları ilk önce almak üzere kentin farklı bölgelerinde oluşturulan 70’e yakın besleme noktasına her gün kaplar içinde mama ve su bırakılıyor. Mevcut beslenme odaklarına kesintisiz gıda takviyesi yapılıyor. Can dostlar için yaz-kış yiyecek desteği sağlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarına son bir yılda 26 bin 500 kilo mama desteği sağladı. HAYVAN AMBULANSI GÖREVDE

Sahipsiz hayvanların yaralanma, kaza ve sözde durumlarına acil müdahale için Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü bünyesinde yer alan tam teşekküllü hayvan ambulansı ve sahipsiz hayvan barınağı da tam kapanma döneminde 7/24 esasıyla atama başında.

ANTALYA'DA TAM KAPANMADA SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI
ANTALYA'DA TAM KAPANMADA SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI
ANTALYA'DA TAM KAPANMADA SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI
ANTALYA'DA TAM KAPANMADA SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADIBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir