Amasya’nın bir hayali daha gerçekleşti: 5. OSB Taşova’ya yapılıyor

Amasya’nın bir gerçek dışı daha gerçekleşti: 5. OSB Taşova’ya yapılıyor

AMASYA – Amasya Taşova Karma Organize Sanayi Bölgesi(OSB), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayıyla 363 sicil numarası ile kuruldu.

Organize sanayi bölgeleri üstteki kurul toplantısına başkanlık eden Vali Masatlı, kentin sanayi altyapısını sağlamlaştırmak nedeniyle ilk etapta mevcut organize sanayi bölgelerinin genişleme çalışmalarını başlattıklarını, daha sonra Taşova’nın mevcut konumu ve potansiyelini göz önünde bulundurarak ilçede karma OSB kurulması için çaba sürdürdüklerini belirtti.

Taşova’ya yan Çambükü- Dörtyol köyleri aralarında yer alan araziye kurulacak olan Taşova Karma OSB hakkında gazetecilere yorumlama yapan Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, kurulacak olan OSB’nin gençlere iş imkanı sağlayacağını söyledi. Öztürk, “Pazartesi günü itibarıyla de sürecin birinci etabı bakanımız kadar imzalanma sürecini tamamlamış olduk. Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza teşekkür ediyoruz. 363 sicil numarasıyla, Taşova Organize Sanayi kurulum dosyası imzalanmıştır. İlçemiz, ilimiz ve ülkemiz için şanslı olsun. giderken ilk kez Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Taşova gibi bir ilçe Türkiye’de 363. organize sanayinin kaydını alıyor olması ve uygun görülmüş olması ilçemiz adına gerçekten fazla kayda değer. Taşova bu bütün yapılanlar içerisinde 363. sırayı almış olması, gerçekten ilçemiz ve ilimiz namına çok değerli ve manâlı bir adımdır” dedi.

Amasya'nın bir hayali daha gerçekleşti: 5. OSB Taşova'ya yapılıyor
Amasya'nın bir hayali daha gerçekleşti: 5. OSB Taşova'ya yapılıyor
Amasya'nın bir hayali daha gerçekleşti: 5. OSB Taşova'ya yapılıyor
Amasya'nın bir hayali daha gerçekleşti: 5. OSB Taşova'ya yapılıyorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir