Altay, Mustafa Denizli ile sezon sonuna kadar anlaşma imzaladı

TFF 1. Lig ekiplerinden Altay, teknik direktör Mustafa Denizli ile sezon sonuna kadar anlaştı.

Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Mustafa Denizli, yaşadığı hayatın adeta her 4 gününden birinin Altay camiasının içinde geçtiğini, burada birçok anısının olduğunu belirtti.

Sezon ardına kadar hedefe ulaşmak için ellerinden geleni ortaya koyacaklarını dile getiren Denizli, şöyle konuştu:

“İlk kere içinden yetiştiğim camiadan bir davet aldım. Böyle bir davete ‘hayır’ demem muhtemel değildi. Daha evvel de açıkladım. Sezonun ardına kadar hedefimizi kovalamak için elimizden gelen her şeyi ortaya koyacağız. Hayatımda fazla şampiyonluklar yaşadım. İnşallah Allah bize burada da böyle bir şampiyonluğu nasip eder. Takımda bu potansiyelin olduğuna inanıyorum. Yönetim, ben, ekibim ve futbolcularım bunu gerçekleştirmek için her türlü fedakarlığı yapacağız.”

“Hayatımda aldığım en büyük transfer ücreti olacak”

Mustafa Denizli, “Altay’dan bir vergi istek etmediği, önerge edilecek ücretin Mehmetçik Vakfı ile Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfına bağışlanmasını istediğinin” hatırlatılması üstüne, şunları söyledi:

“Evlatlarımız vatan için gece gündüz çaba ediyor. Bazıları canını kaybediyor, bazıları ise uzuvlarını kaybedip yaşamlarına devam ediyor. Hakları maddiyatla ödenmez. Geride kalanların hayatına bir nebze olsun katkıda bulunursak bu benim hayatımda aldığım en büyük transfer ücreti olacaktır. Dolayısıyla inşallah ihtiyacı olan şehit yakınlarımıza, ailelerine, gazilerimize ve Mehmetçik Vakfına ulaşır. Başkanımızla görüşeceğiz, bu en geç pazartesi günü gerçekleşecek.”

Başkan Hür Ekmekçioğlu da duygusal bir lahza yaşadıklarını belirterek, “38 yıl daha sonra hocamızı burada görmek bizim için koskocoman bir mutluluk. Hocamıza ‘evine güzel geldin’ diyorum.” dedi.

Ekmekçioğlu, yeni teknik direktörleri Denizli’ye üstünde “Mustafa Denizli” yazan 11 numaralı Altay formasını armağan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir