AKSARAY’DA ÇEKİLEN ‘YUNUS EMRE İÇİN SÖYLE’ KLİBİ İLGİ GÖRÜYOR

CUMHURBAŞKANLIĞI tarafından 2021 yılının ‘Yunus Emre ve Türkçe Yılı’ olarak genelgeyle duyuru edilmesinin peşinde ‘Yunus Emre için Söyle’ parçasının Aksaray’da 49 turistik ve tarihi mekanda sanatçılar tarafın seslendirilmesi ile hazırlanan klibi sosyal medyada alkış topluyor.

Türk dili ve kültürünün en önemli şahsiyetlerinden Yunus Emre’nin vefatının 700’üncü sene dönümü olması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı yayımladığı genelgeyle 2021 yılını ‘Yunus Emre ve Türkçe Yılı’ olarak bildiri etmesinin arkasından, UNESCO göre da anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alındı.

Aksaray Valiliği, Yunus Emre’nin sevgisini tüm Türkiye ve dünyaya duyurmaya çalışıyor. Aksaray’ın Yunus Emre ve Türkçe yılı etkinlikleri kapsamında çoğu projeye ev sahipliği yapacağını gösteren Vali Aydoğdu, Valilik olarak Yunus Emre ve Türkçe yılı ile ilgili çoğu etkinlik düzenleyeceğiz. Bu çalışmalardan birisi de ‘Yunus Emre için Söyle’ parçasını Aksaray’da 49 turistik ve tarihi mekanda, sanatçılar eşliğinde dile getirirken, Yunus Emre’mizin sevgisini Aksaray dan tüm Türkiye ve dünyaya duyurmaya çalıştık dedi.

Yunus Emre’nin evrensel düşüncesinde insan merkezli sevgi ve tutku anlayışının başat olduğunu açıklayan Vali Aydoğdu şöyle dedi

Gerçekten sevgi fazla önemli. Kainatın yaratılış sebebi de sevgidir. Sevginin olduğu yerde önyargı, ötekileştirme, ayrıştırma ve zorlama olmaz. Bugün toplumların yaşadığı bütün hastalıkların çözümü sevgidir. Onun için sevgiyi bir hal dili haline getirip Yunus Emre’nin de dediği gibi yaratılanı severiz yaratandan ötürü düsturunu kendi hayatımıza düstur edinerek Aksaray’dan bütün Türkiye ve dünyaya bir sevgi dilini göndereceğiz.

Birçok ünlü artist tarafından seslendirilen güftesi Yunus Emre’ye ait olan ‘Gel Gör Beni Aşk Neyledi’ tasavvufi eseri, valiliğin sosyal medya hesaplarından paylaşılırken, yapılan çalışma büyük beğeni topladı.

AKSARAY'DA ÇEKİLEN 'YUNUS EMRE İÇİN SÖYLE' KLİBİ İLGİ GÖRÜYOR
AKSARAY'DA ÇEKİLEN 'YUNUS EMRE İÇİN SÖYLE' KLİBİ İLGİ GÖRÜYOR
AKSARAY'DA ÇEKİLEN 'YUNUS EMRE İÇİN SÖYLE' KLİBİ İLGİ GÖRÜYOR
AKSARAY'DA ÇEKİLEN 'YUNUS EMRE İÇİN SÖYLE' KLİBİ İLGİ GÖRÜYORBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir