Aksaray Belediyesi yeni pazar yerlerini fazla amaçlı olarak kullanıma sunacak

Aksaray Belediye Başkanı Kâinat Dinçer’in hayata geçirdiği yeni pazar yerleri, pazarın kurulmadığı günlerde fazla amaçlı sosyal tesisi olarak kullanılacak.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer göreve gelmesi ile birlikte pazar yerleri ile ilgili ilk çalışmayı TOKİ bölgesi olarak adlandırılan bölgede vatandaşların pazar ihtiyacını ve diğer sosyal faaliyetlerini yapabilecekleri bir alan kazandırmak için başlattı. Cumhuriyet ve Yunus Emre Mahallesi sakinlerinin kullanabileceği pazar yerinin içerisinde belediye hizmetlerinin verileceği vezneler, zabıta noktaları, vatandaşların sportif faaliyetler yapabileceği basketbol ve voleybol sahaları pazarın kurulmadığı günlerde vatandaşların hizmetinde olacak. Hem semt sakinleri pazarın kurulmadığı günlerde bu alanlarda nikah nişan gibi toplu organizasyonlarını da yapabilecekler. Aksaray Belediyesinin pazar yerleri konusundaki bir diğer çalışması ise Hacılar Harmanı ve Selçuklu Mahallesi sınırları içinde kalan bölgede yeni bir Perşembe Pazarı oldu. Yeni Perşembe Pazarı için geçtiğimiz sezonda başlatılan çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Belediye Başkanı Kâinat Dinçer’in göreve gelmesi ile birlikte kent genelindeki sorunlara daimi çözümler gelirken, Başkan Dinçer 2020 yılı sonlarında Kurtuluş Mahallesinde yer alan pazar alanını ziyaret etti. Başkan Dinçer’in ziyaretinde pazar esnafları ve mahalle sakinleri Kurtuluş pazarının yenilenmesini talep ettiler. Vatandaşların ve pazar esnafının pazar alanını en güzel ve en ideal şekilde kullanmaları için daha aşağı yapıdan beton zeminlerine çatısından tezgah kurulacak noktalara dek yenilenmesi için çalışma başlatıldı. Şuan da daha alçak inşa çalışmalarına başlanılan Kurtuluş Mahalle Pazarında çalışmaların tamamlanması ile birlikte vatandaşlar ve esnaflar iklim koşullarından etkilenmeden pazar ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. – AKSARAY

Aksaray Belediyesi yeni pazar yerlerini çok amaçlı olarak kullanıma sunacak
Aksaray Belediyesi yeni pazar yerlerini çok amaçlı olarak kullanıma sunacak
Aksaray Belediyesi yeni pazar yerlerini çok amaçlı olarak kullanıma sunacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir