AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu Bakan Süleyman Aristokrat ile görüştü

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, TFF 1. Lig’de bir takım stadyumlarda ortaya meydana çıkan görüntülerle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ile görüştü.

Aksu, yaptığı yazılmış açıklamada, dün bazı stadyumlarda ortaya çıkan ve hileli rekabet algısı oluşturan görüntülerle ilgili şehrin düşünce ve beklentilerini her türlü mecrada dile getirdiğini vurguladı.

Bu çerçevede İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ile görüştüğünü açıklayan Aksu, görüşmede konunun bütün detaylarını ele aldıklarını belirtti.

Aksu, “Adana ve Giresun’daki görüntülere anında müdahale edildiği, daha başlar başlamaz maç sırasında tribünlerin büyük ölçüde yerinde ışık halkası getirildiği, sorumlular hakkında işlem yapıldığı bilgisini paylaşan Sayın Bakanımız, bundan sonradan böylesi bir görüntünün ortaya çıkması durumunda ilgili valiler hakkında dahi soruşturma açılacağını da bilhassa vurgulamıştır.” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Samsun kadroları olarak bugüne kadar şehri ilgilendiren her konunun takipçisi olduklarını belirten Aksu, şunları kaydetti:

” Samsunspor’umuzla ilgili hususların da yakından takipçisi olduğumuzu ve olacağımızı da çok net bir şekilde tasvir etmek istiyorum. Türkiye Futbol Federasyonu ilk olarak olmak üzere tüm kulüplerin yetkililerini de sorumluluk sahibi davranmaya gösteri ediyorum. Bu şehrin siyasileri olarak her zaman kulübümüzün yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile son haftaya girilirken takımımıza bir kere daha başarılar diliyorum ve diyorum fakat: Son başlıca değin mücadeleye devam.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir