AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas’tan ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarını “soykırım” olarak nitelemesine tepki Açıklaması

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarını “soykırım” olarak nitelemesine tepki gösterdi.

Makas, gazetecilere yaptığı açıklamada, Biden’ın sözlerini skandal bir izah etme olarak değerlendirdiklerini açıklama etti.

“Şanlı tarihimize, hiç kimse yalan yanlış iddialarla gölge düşüremez.” diyen Makas, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Nitekim aziz milletimiz, kültürel ve insani değerleriyle, savaşta da barışta da bütün dünyaya misal olmuş ve bu anlamda defalarca ders vermiştir. Dünya barışının en büyük tehdidi olan ABD’nin siyasal hamlesini baştan sona reddediyoruz. Vietnam’da ve Afganistan’da milyonlarca insanın ölümüne sebep olan, milyonlarca Kızılderili’yi ve Iraklı’yı katleden, Yemen’de binlerce çocuğun açlıktan ölmesine sebep olan, Afganistan’ı dümdüz eden, dünyanın en büyük tehdidi ABD’nin haydutluğuna natürel ama HDP’den takviye var! Eyvah.”

Naim Makas, açıklamalar aleyhinde gürültüsüz kalmayacaklarını vurguladı.

Muhalefete eleştirilerde bulunan Makas, şunları kaydetti:

“Bunu bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına bildirmek bize zul gelse de kendi devletinin reflekslerine ve siyasal duruşuna güvenmeyen ve Ermenistan’daki bir partinin il başkanı gibi tweet atan CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, meseleyi ‘Biz Birlikte Türkiye’yiz’ diyen Türkiye Ermenileri 85. Patriği Sahak Maşalyan’dan dinlemesini öneriyorum. Oyunu kerhen veren vatanperver CHP’lilerin de seçimlerde HDP ile aynı tarafa oy atan İYİ Parti’nin milliyetçi tabanının da bu durumdan rahatsız olduğunu biliyoruz. Mesele Biden’ın ne söylediği veya ne yaptığından öte bizim milletçe devletimizin ardında hangi reflekslerle durduğumuzdur. Gururla tanımlamak isterim fakat Türkiye Cumhuriyeti Devleti ebediyen payidar kalacak, bölgesinde barışma ve huzuru tahsis etmek adına tarihin kendisine yüklediği kadim sorumluluğu yerine getirmeye devam edecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir