AK Parti Battalgazi İlçe Başkanlığı ramazanda gereksinim sahiplerinin yüzünü güldürüyor

AK Parti Battalgazi İlçe Başkanlığı, ramazan ayı dolayısıyla kırsal mahallelerdeki gereklilik sahibi ailelerin yüzünü yardımlarla güldürüyor.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılmış açıklamaya kadar, “Askıda Ekmek” projesiyle kırsal mahallelerde yaşamış gereklilik sahibi vatandaşların yardımına koşan ilçe teşkilatı, yeni müşteri koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle bazı ailelerin bakkal borçlarını da ödeyerek vatandaşlardan takdir topluyor.

AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, her daim vatandaşın hizmetinde olduklarını belirterek, “Özellikle kırsal mahallelerimizde yardıma fakir ailelerimizi saptama ederek teşkilat olarak yardımlarına koşuyoruz. Belirlemiş olduğumuz semt fırınlarımızın ‘Askıda Ekmek’ projesine yardım veriyoruz. Bu programımız zarfında hem vatandaşlarımızın yalnız olmadıklarını ayrıca de ramazan ayının paylaşma ayı olduğunu onlara hissettirerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda sıcak ekmek girmeyen bir tek ev kalmayana kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Askıda ekmek projesinin yanı sıra mahalle bakkallarının veresiye defterlerindeki borçları da kapattıklarını aktaran Kahveci, “Pandemi nedeniyle, temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlarımıza karşın olarak yaptığımız yardım çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda semt bakkallarına olan borçlarını ödemekte zorlanan ailelerimize tezgâhtar olarak borçlarının kapanmasına vesile oluyoruz. Tekrar belirlemiş olduğumuz semt bakkallarına gitgide artarak biriken borçları ödüyor, hem kendilerinden yapmış olduğumuz alışverişler ile de vatandaşlarımızın temel ihtiyaçları noktasında kendilerine tezgâhtar olmaya çalışıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir