Ahlat’taki millet bahçesinde hummalı alıştırma sürüyor

Bitlis’in Ahlat ilçesinde 400 bin metrekarede oluşturulan Ahali Bahçesi’nde incelemeler devam ediyor.

Toplu Ev İdaresi (TOKİ) ve Ahlat Belediyesi’nin karşılıklı yürüttüğü proje dahilinde yapımı süren Halk Bahçesi’nde yeşil alanlar, yürüyüş parkurları, etnospor, güreş, atlı okçuluk ve 50 çadırlık bir bölge oluşturuldu.

Çarho mevkisindeki Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulunan AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, yaptığı açıklamada, Ahali Bahçesi’nin öncelikle Ahlat edinmek üzere çevre illerden gelecek insanların nefes alacağı bir mekan haline geleceğini söyledi.

Yaklaşık 400 bin metrekarelik alanın 135 bin metrekarelik kısmının kullanım alanı olarak değerlendirildiğini gösteren Kiler, şöyle konuştu:

“Burası 80 bin metre yeşil bölge ve 13 kilometre de yürüyüş alanı oluşturulan mükemmel bir yer. Türkiye’nin en büyük ikinci Insanlar Bahçesi olma özelliği taşıyor. Burada inceleme yaptıktan sonra kendim de bir ağaç diktim. Alanda takriben 1900 yetişmiş ağaç dikilmiş. Ahlat taşıyla kaplanmış 3 köprü yapı edilmiş. Belediye başkanımız gece gündüz demeden burada çalışıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Ahlat'taki millet bahçesinde hummalı çalışma sürüyor
Ahlat'taki millet bahçesinde hummalı çalışma sürüyor
Ahlat'taki millet bahçesinde hummalı çalışma sürüyor
Ahlat'taki millet bahçesinde hummalı çalışma sürüyorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir