Afyonkarahisar’ın ürettiği her ürün E-Ticaret üzerinden satılacak

Afyonkarahisar’ın ürettiği her ürünün E-Ticaret üzerinden bütün Türkiye’ye satılacağı ve gelirlerinin üniversite öğrencilerine burs olarak sağlanacağı bir internet sitesi kurulacak. Şehre yeni bir vizyon katacak internet sitesinin Afyonkarahisar’dan Türkiye’ye açılacak bir marka olacağı açıklama edildi.

İnternet sitesinin kent genelinde faal bir şekilde kullanılabilmesi ve toplumun tüm kesimlerine ulaşılabilmesi için Vali Gökmen Çiçek başkanlığında bir buluşma gerçekleştirildi. Şehrin marka değerini artmak, tanınırlığını, tarihi, kültürel, doğal güzelliklerini ve bölgesel lezzetlerini daha bilinir hale getirebilmek, vizyon projelerle şehre değer katmak için elinden gelenin fazlasını yapmaya gayret eden Vali Gökmen Çiçek, ses getirecek anlamlı bir projeyi daha hayata geçiriyor. Afyonkarahisar’ın markalaşmış ürünleri, yöresel lezzetleri, Kadın Kooperatiflerinin ürettiği ürünlerin yer alacağı, bununla beraber kişisel üretim yapan herkesin kolaylıkla dahil olacağı İnternet Sitesi ile şehrimizin ürettiği tüm ürünler Türkiye’ye pazarlanacak. Elde edilen kar üzerinden de üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlanacak. Bu kapsamda Kaymakamlar ve Belediye Başkanlarıyla toplantıda bir araya gelen Vali Gökmen Çiçek, yapılacak çalışmaları, dikkat edilecek hususları ve sistemin şehre bedel katması için atılması gereken adımları istişare etti.

“İnternet sitemiz ile hep birlikte kazanacağız”

Yerel yöneticiler ile birlikte sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Vali Çiçek, “Eğer sağlam adımlar atılabilirse bu sistemin Türkiye’ye misal olabileceğini ve aynı zamanda vatandaşlara istihdam imkanı sağlanabilecek. Bir ve beraber olur, karşılıklı akılla hareket edersek bu konuda manâlı bir galibiyet sağlayacağımıza inanıyorum. Şehrimizin markalaşmış çok sayıda ürünü, üretimini yaptığı çok artı ürünü var. İnşallah tamamlanma aşamasına gelen İnternet sitemiz ile daima birlikte kazanacağız ve şehrimize, vatandaşlarımıza yeni meslek olanakları oluşturacağız. Fazla kısa sürede Afyonkarahisar’dan Türkiye’ye açılacak yeni bir marka doğacak” dedi.

Vali Çiçek’in konuşmasının arkasından iki taraflı görüş alışverişinde bulunuldu. – AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar'ın ürettiği her ürün E-Ticaret üzerinden satılacak
Afyonkarahisar'ın ürettiği her ürün E-Ticaret üzerinden satılacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir