3 milyon domates fidesi toprakla buluşuyor

Denizli’nin Çameli ilçesinde verimli toprakları doğruca onlarca değişiklik tarım ürünün yetiştiği ilçede domates fideleri toprakla buluştu. Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, üreticilere bereketli bir sezon olmasını dileyerek; “Çoğu vatandaşımız örtü altı seralarda çalışarak aile ekonomisine katkı maddesi sağlamaktadır ilçedeki domates üretiminin artmasıyla göçü tersine çevirdik” dedi.

Verimli toprakları doğru onlarca çeşit tarım ürününün yetiştiği Çameli ilçesinde domates fideleri toprakla buluştu. Her mevsim sofraların değişilmez lezzetleri aralarında bulunan domatesler her yılın Nisan ayının ikinci haftasında başlayan toprak hazırlığının ardından seralarda dikmeye başlayan çiftçiler, korona virüs tedbirlerine de uygun bir şekilde çalışıyor. Çiftçilerin git gide bilinçlendiğini anlatan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “Artık kimse babadan kalma, dededen kalma bilgilerle tarlalarına girmiyor. Korona virüs sebebiyle sokağa çıkma kısıtlaması ve bütün kapanma ile çiftçilerimizin yanına olan tarıma tartı veren devletimizden, hükümetimizden, tarım bakanımızdan tarım ile uğraşanlara muaflık sağladılar” dedi.

“Keza üretim yapacağız keza de istihdama destek olacağız”

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan örtü altı seracılık rol model olan Çameli’nde üreticilere verimli bir sezon olmasını dileyerek sezonun ilk fidesini Kınalı Türü Kokteyl Domates fidesini toprakla buluşturarak hasadın bereketli geçmesini diledi. Başkan Arslan; “Hem imal yapacağız hem de istihdama destek olacağız. Bazı üreticilerimiz ekimlerini bitirdi ve devamlı yerlerde var. Tarımın önemi çok büyük. Korona virüs sonrası gördük ama tarım fazla manâlı ve üstünde durulması gereken bir bölge ilçemizde işsizlik değil, çoğu vatandaşımız örtü altı seralarda çalışarak aile ekonomisine katkı sağlamaktadır ilçedeki domates üretiminin artmasıyla göçü aksine çevirdik. Bu ürünün yetiştirildiği sera sayısının artmasıyla istihdam da arttı. Daha önce Antalya’daki seralara amaçlamak için giden vatandaşlarımız da yörede imal yapıyor. Ürettiğimiz domatesleri Yurtdışına kadar gönderiyoruz” diye konuştu.

“Çameli genelinde yaklaşık 3 milyon ve üzeri domates fidesi toprakla buluşuyor”

Başkan Arslan, şunları kaydetti; “Yine bu sene da Çameli Belediyesi olarak örtü altı sebze yetiştiriciliğinde değişimlere, eğitimler ve çiftçilerimize geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da üreticilerimize gerekli desteği vermeye devam ediyoruz. Bu Sezon Çameli genelinde takriben 3 milyon ve üzeri domates fidesi toprakla buluşuyor. Çameli’ndeki tüm çiftçilerimize ve örtü altı seracılarımıza verimli bir sezon diliyorum” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

3 milyon domates fidesi toprakla buluşuyor
3 milyon domates fidesi toprakla buluşuyor
3 milyon domates fidesi toprakla buluşuyorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir