26 yaşında ölen genç hekim için anma töreni

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Fizik Çare ve Rehabilitasyon polikliniğinde devir yapan ve 26 yaşında hayatını kaybeden Doktor Süleyman Törehan Tarık için Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın da katılımıyla anma töreni düzenlendi. Hastanenin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Başlıca Bilim Dalının bulunduğu K Blok bahçesinde düzenlenen kutlama törenine Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülbin Arıcı, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Özge Turhan, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Başlıca Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sibel Çubukçu Fırat, akademisyenler ve egzersiz arkadaşları katıldı.

Genç ve başarılı insanların ölümü acı veriyor

Törende konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan “Çok üzüntülüyüm. Her ölüm can sıkıcı lakin böylesine genç ve başarılı insanların aramızdan ayrılışı daha fazla acı veriyor açık konuşmak gerekirse. Çünkü bu kadar kabiliyetli, iyi insanları geliştirmek farklı bir emek. Ailesine baş sağlığı diliyorum, onlar için fazla baskı. Biz de ayrıca öğretim üyesiyiz, ayrıca ebeveyniz. Hakikaten bu acı kayıp kaşısında duygularımızı ifade edecek kelimeleri fazla kuvvet buluyorum. Ruhu şad olsun, ailesine ve yakınlarına Allah sabır versin. Buradan tedavisinin her basamağında muavin olan bütün personelimize, hocalarımıza, asistan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Akdeniz Üniversitesi ailemizin de başı sağ olsun.” dedi.

Ölüm sebebi bağışıklık sistemi hastalığı

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Belli Başlı Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özge Turhan ise Süleyman Törehan Tarık’ı enfeksiyon hastalıklarındaki görevi sebebiyle başından beri takip ettiklerini belirterek “Covid servisinde başta görevliydi ama Covid tanısını hiç almadı. Hastalığı Covid-19 nedeniyle başlamadı. Primal bağışıklık sistemiyle ilgili bir sorunu vardı ve yeniden diğer bir viral hastalığın tetiklediği hemo kostadik sendrom ve sepsis enfeksiyonlar yaşadı. Fazla savaştı, biz de fazla savaştık, herkes fazla savaştı. Takdiri ilahi, mekanı cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

Okullarını hep birincilikle bitirdi

Tıp Fakültesi Fizik Çare ve Rehabilitasyon Esas Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sibel Çubukçu Fırat ise hayatını kaybeden genç hekim hakkında veri verdi. Fırat, “Törehan 1995 yılında Kütahya’nın Emet ilçesinde doğmuş ve ilkokuldan itibaren lise dahil birincilikle mezun olmuştur. İlk girdiği imtihan ile Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmış ve 2019 yılında derece ile mezun olmuştur. İlk girdiği TUS sınavında tekrar başarı kazanmış 20 Mayıs 2020’de belli başlı bilim dalımızda göreve başlamıştır. Yaşasaydı bu iki tümce ile bitmeyip olur ya sayfalar dolusu bir galibiyet hikayemiz olacaktı. Burası onun birincil memuriyetiydi, birincil heyecanıydı, birincil maaşını aldığı yerdi. Efendiliği ve misal kişiliği ile herkese kendini sevdirdi. Onu çok arayacağız. Başımız sağ olsun.” şeklinde konuştu.

Mesa arkadaşları anlattı

Fizik Çare ve Rehabilitasyon Başlıca Bilim Dalından hekim arkadaşı Harun Sağdıç da şehvetli bir hitabe yaptı. Süleyman Törehan Tarık’ın yakın arkadaşı olduğunu vurgulayan Harun Sağdıç, “Törehan benim melek yüzlü kardeşim senin için hitabe görevini bana verdiler. Böylece şiddet ancak daha yüzüne söylemediğim onca laf, yiyemediğimiz onca tatlı, gezemediğimiz onca yer varken. Kendi planlarından bahsetmiştin bana önce FTR tedavisini bütün öğrenecek daha sonra arabanı alacaktın, diğer taraftan sevgili buldun mu tamamdı keyfin, bir çoğunu da yaptın sahiden. 26 sene baştan başa rayına oturtmaya çalıştığın hayatın sonunda düzene girecekti. Fakat bu amansız lanet muhtemel rahatsızlık çıkageldi. İlk günden son asıl kadar muhteşem bir savaş verdin. Zaten isminin anlamı da eksiksiz, hatasız hükümdar yok miydi? Arkanda da silah arkadaşların olarak daima biz olduk. Senin trombositin düştüğünde bizimde yüzümüz düştü. Sen yemek yiyemediğinde biz de aç kaldık. Yüzünde az bir gülümseme yapabilmek için eksik da şaklabanlık yapmadık açıkçası fakat bazen de tebessüme bile mecalin yoktu. ve acilen melek oldun bir yerlerden eminim bizi izliyorsun. Şunun sakın unutma yüz yıl geçse de Akdeniz FTR ailesinin en minik kardeşi, en çömez asistanı olacaksın. Seni fazla seviyoruz. görünürde fazla da özleyeceğiz. Cennette görüşürüz melek yüzlü kardeşim.” dedi. – ANTALYA

26 yaşında ölen genç doktor için anma töreni
26 yaşında ölen genç doktor için anma töreni
26 yaşında ölen genç doktor için anma töreni
26 yaşında ölen genç doktor için anma töreni
26 yaşında ölen genç doktor için anma töreni
26 yaşında ölen genç doktor için anma töreni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir