23 Nisan Kargı’da törenle kutlandı

23 Nisan Ulusal Hakimiyet ve Çocuk Bayramı Kargı’da yapılan törenle kutlandı.

Hükümet Konağı önünde yer alan Atatürk Anıtı’na, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ahmet Genç tarafından çelenk sunulmasıyla başlayan törene, Kargı Kaymakamı Abdulhamid Uyar, Kargı Belediye Başkanı Akıllı Keyifli, İlçe Emniyet Amiri Başkomiser Mustafa Topal, İlçe Jandarma Komutanı J.Teğ. Yunus Emre Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Sacit Özdemir, CHP İlçe Başkanı Hakan Çelik, MHP İlçe Başkanı Murat Soruk, İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Devrez, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ahmet Genç, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burak Coşkun, Kargı Müftüsü Mahmut Uluşahan, emniyet ve askeri personel ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kargı Kaymakamı Abdulhamid Uyar çocuklara hitaben yaptığı konuşmada, bayramlarını kutladı. Ülkemizin ve dünyanın içinde olduğu pandemi nedeniyle bu sene 23 Nisan’ı etkinliklerle kutlayamadıklarını bildiren Kaymakam Uyar, böylece her 23 Nisan’da yapılan makam tayin teslimini de gerçekleştiremediklerini belirterek, “Bu sene makamımız sizlere devredemedik fakat gönlümüzde ve geleceğimizde en büyük makamlar sizlerindir. Bayramınızı kutluyorum” diye konuştu.

Atatürk Anıtı’na, İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulmasının gerisinde hürmet duruşunda bulunulması ve istiklal Marşı’nın okunmasının gerisinde merasim sona erdi. – ÇORUM

23 Nisan Kargı'da törenle kutlandı
23 Nisan Kargı'da törenle kutlandı
23 Nisan Kargı'da törenle kutlandı
23 Nisan Kargı'da törenle kutlandı
23 Nisan Kargı'da törenle kutlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir