23 Nisan Erzincan’da kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Hakimiyet ve Çocuk Bayramı, Erzincan’da kutlandı.

Korona virüs salgını sebebiyle anma programına az sayıda katılım olurken, törende sosyal mesafe uygulandı. Erzincan’daki kutlamalar belediye binası önündeki Atatürk Anıtı’na İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün çelenk sunması ile başladı. Çelenk sunumun arkasından hürmet duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

İl Ulusal Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın teminatı olan Türkiye Büyük Halk Meclisi’nin açılışının 101. yıldönümüne kavuşmanın, bununla birlikte Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın sevinci ve mutluluğu içerisindeyiz. Mustafa Kemal Atatürk, bizim için çok manâlı olan bugünü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak tüm çocuklara armağan etmiştir. Güç şartlarda istiklal mücadelesi veren ecdadımız her şeye karşın çocukları düşünmüş, gelecek nesilleri bağımsızlığımızın teminatı olarak görmüştür. Bugün bir yüzyıllık bir bayrama uyandı çocuklarımız. Tüm dünyayı etkisi altına bölge salgın hastalığın bilhassa bu son dönemde çocuklarımızı da etkilediğini biliyoruz. Hayatın kısmen durduğu, hayatı yalnızca evle sınırlandırdığımız bu zaman diliminde 23 Nisan’ı kutlayacağız. Evde kalma hissi insana huzursuzluk verebilir lakin unutmayın ruhlarınız hür, hayalleriniz uçsuz bucaksız. Bizler her zaman olduğu gibi hemen de hayallerinizi yapmak için sizlerin en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; ülkemiz, milletimiz ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı’nı en doğru dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Kutlama programı ilkokul öğrencisi Tuğsem Buse Özger’in şiir okumasıyla son buldu. – ERZİNCAN

23 Nisan Erzincan'da kutlandı
23 Nisan Erzincan'da kutlandı
23 Nisan Erzincan'da kutlandı
23 Nisan Erzincan'da kutlandı
23 Nisan Erzincan'da kutlandı
23 Nisan Erzincan'da kutlandı
23 Nisan Erzincan'da kutlandı
23 Nisan Erzincan'da kutlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir