20 milyon liralık içme suyu ve kanalizasyon projesinin temeli atıldı

Artvin Belediyesince hayata geçirilecek 20 milyon 566 bin liralık içme suyu ve kanalizasyon projesinin esas atma töreni gerçekleştirildi.

Artvin Valisi Yılmaz Boy, Çamlık Mahallesi Havuzbaşı mevkisindeki törende yaptığı konuşmada, bir kent için olmazsa olmazlarından olan altyapı yatırımlarına başlanmasının Artvin için fazla manâlı bir adım olduğunu söyledi.

Temelleri atılan altyapı yatırımlarıyla Artvin’in çok manâlı ihtiyaçlarının giderileceğini gösteren Boy, şöyle konuştu:

“İlimize Hatilla’dan içme suyu getiriliyor. Bunu getirmek başlı başına tatmin edici bir meslek yok. Bunu hoş bir altyapıyla destek etmemiz gerekiyor. Yapılacak hizmetlerle Artvin’e yakışır, pak su ve atık su sisteminin kurulmasıyla modern bir şehrin gereksinim duyduğu altyapıya ulaşmış olacağız. Projelerde emeği geçen ilk önce belediye başkanımız almak üzere herkese teşekkür ediyorum.”

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ise temelleri atılan yatırımlarla Artvin’in doğalgaz, su, kanalizasyon üçgeninde önemli hizmetlere kavuşacağını açıklama etti.

Projelerde emeği geçenlere teşekkür eden Bayraktutan, “Çok kısa zaman içinde inşallah projeler tamamlanacak. Bu projelerin hayata geçmesiyle Artvin çağdaş ve modern büyük kasaba kinliğine bürünerek, Türkiye’de örnek bir ket olacak.” dedi.

Belediye Başkanı Demirhan Elçin da içme suyu hatlarının yenilenmesi projesindeki bütçenin yarısının İller Bankasından, kalan ödemelerin tamamının ise belediye bütçesinden karşılanacağını kaydetti.

Şehir içindeki mevcut içme suyu hatlarının Hatila Milli Parkı’ndan getirilen yeni içme suyunun dağıtımında yeterli olmayacağından içme suyu işini bir lahza önce tamamlamak zorunda olduklarını belirten Elçin, “İnşallah tamamlayıp Artvin’in önümüzdeki 50 takvim içme suyu ve kanalizasyon sorununu çözmüş olacağız. Bugüne değin Çamlık Mahallesi ve Kafkasör mevkisinde kanalizasyon hattı yoktu. İnşallah tamamladığımızda bu sorunu da çözeceğiz.” diye konuştu.

500 günde tamamlanması planlanan proje için belirlenen bütçenin 8 milyon 564 bin lirası kanalizasyon hatlarının yenilenmesi, 12 milyon 2 bin liralık kısım ise içme suyu hatlarının yenilenmesi ve su depolarının yapımında kullanılacak.

20 milyon liralık içme suyu ve kanalizasyon projesinin temeli atıldı
20 milyon liralık içme suyu ve kanalizasyon projesinin temeli atıldı
20 milyon liralık içme suyu ve kanalizasyon projesinin temeli atıldı
20 milyon liralık içme suyu ve kanalizasyon projesinin temeli atıldıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir